Tel. 534 173 030

ul. Jesionowa 2, 05-077 Warszawa

KLIM9430
IMG_1958
KLIM2255
KLIM2203
IMG_2015
KLIM9309
_DSC9514
_DSC9709
Previous Next Play Pause

Terapeuta integracji Sensorycznej oraz terapeuta zajęciowy, obecnie prowadzę zajęcia terapii ręki.

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, wiedzę i praktykę zdobywałam na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Z dziećmi niepełnosprawnymi pracuję od 8 lat. W pracy kieruję się dobrem dzieci, staram się dostrzec ich problemy i dostosować terapię do ich potrzeb.

Celem prowadzonych przeze mnie zajęć jest usprawnianie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców jak i dostarczanie wrażeń dotykowych.

Są to ćwiczenia i zabawy mające rozwinąć sprawność ruchową ręki dziecka, umiejętności chwytu, czynności manipulacyjnych, koordynację między kończynami, co przekłada się na opanowanie i doskonalenie czynności samoobsługowych, a w późniejszym okresie techniki pisania.

Kiedy mamy sprawne ręce jesteśmy w stanie wykonać większość czynności wokół siebie co sprawia że jesteśmy bardziej niezależni, a to z kolei przekłada się na możliwość uczestniczenia w pełni w życiu społecznym.

- Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Specjalność: pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie i terapia pedagogiczna
- Kurs dla instruktorów terapii zajęciowej
- Terapia ręki
- Kinezjologia edukacyjna wg Paula Dennisona
- Szkolenie z obsługi urządzenia do reedukacji funkcji ręki „ARMEO”
- Konferencja „Leczenie i rehabilitacja w ortopedii i neurologii –studium przypadków
- Kurs medyczny, „Postępy w terapii i rehabilitacji dzieci z MPD
- Model Zintegrowanego Wsparcia będącego modyfikacją Systemu Nauczania Kierowanego oraz z zakresu ICF i metod Alternatywnej Komunikacji AAC